Zdrowie

Możliwości, jakie przynosi test prenatalny NIFTY Plus

Efektywność testu NIFTY, proponowanego kobietom w ciąży w placówce Blumedica ujęta jest w jego sporej wykrywalności zaburzeń genetycznych. Jest to badanie nieinwazyjne, jakie eliminuje potrzebę przeprowadzania badań inwazyjnych. NIFTY gwarantuje sporą wykrywalność i równocześnie niższy odsetek wyników fałszywie dodatnich. Zaprezentowany test wyjątkowo zaleca się przeprowadzać w ciążach wysokiego ryzyka. Ginekolog pobierając krew z tkanki żylnej nie naruszy płodu.

Z tego powodu kobieta może poczuć się podczas badania bezpieczniej. Poza wadami płodu, kobieta może poprosić o to, żeby przez test wykazana została płeć dziecka. Test trzeba przeprowadzić najpóźniej do 6 miesiąca ciąży. Badanie może zostać przeprowadzone zarówno w wypadku ciąży pojedynczej, jak i ciąży bliźniaczej.

Pacjentka w trakcie badania nie musi być na czczo. Na pobranie krwi musi ze sobą wziąć całą dokumentację lekarską, a w tym ostatni wynik USG ciąży. Pobierany materiał jest przeanalizowany za pomocą opatentowanej technologii sekwencjonowania genetycznego i ciągów bioinformatycznych. To pozwala stwierdzać, czy u płodu występują nieprawidłowości chromosomowe.

Wykrywane będą nawet niewielkie zmiany. Test NIFTY to jedyny test z ubezpieczeniem, dlatego w przypadku wyniku negatywnie fałszywego firma ubezpieczeniowa może pacjentce wypłacać odszkodowanie. Te zaprezentowane dane powodują, że na test prenatalny nifty zdecydowanych jest coraz więcej pacjentek. Termin badania jest dopasowany do możliwości pacjentki. Do przeprowadzenia badania konieczne jest 10 ml krwi matki, pobranej z przedramienia. Wyniki NIFTY udostępnione są od sześciu do dziesięciu dni roboczych. Test NIFTY wykonywany jest w certyfikowanym laboratorium, przynależącym do GENEPLANET, funkcjonującego na terenie UE. Szczegóły na temat testu opublikowane są na witrynie placówki. Możliwości, jakie daje test prenatalny NIFTY Plus są wszechstronne.