Zdrowie

Specjalistyczna implantoprotetyka stomatologiczna

Wyspecjalizowana implantoprotetyka stomatologiczna realizowana jest w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom. Odbudowa uzębienia na implantach umożliwia osiągnięcie stałego efektu estetycznego a także wyraźnie ulepsza zaburzoną przez utratę zębów mechanikę narządu żucia. Czas zanim zostaną założone implanty zębów to długi proces. Obejmuje: wszczepienie implantu, osadzenie korony zęba, mostu lub protezy na implancie.

Kolejno ma miejsce też rekonwalescencja. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Chorzy mogą się tutaj zgłaszać tak samo z dużymi ubytkami, jak i pojedynczymi. W katowickiej placówce medycznej specjaliści mają wieloletnie doświadczenie oraz systematycznie się kształcą.

Zakres usług powiązanych z implantami jest zawsze ustalany osobiście. Dentyści kierują się oczekiwaniami chorych. Implantoprotetyka rozwija się w tym miejscu na najwyższym poziomie. Pacjenci są poinformowani o tym, w jaki sposób będzie przebiegało leczenie. Nie ma znaczenia, na ile skomplikowany jest przypadek danego pacjenta, można spodziewać się, że zostanie wyleczony. Dentyści z Citistom w przypadku potrzeby konsultują się między sobą, w zakresie pozostałych specjalności, jeśli leczenie implantologiczne jest trudniejsze.

Leczenie odbywa się po wnikliwej diagnostyce. Po przeanalizowaniu wyników badań oraz oczekiwań pacjenta stomatolog zaprezentuje różne rozwiązania z zakresu protetyki. Po akceptacji harmonogramu leczenia oraz kosztów finansowych, na kolejnej wizycie ma miejsce implantacja. Zabieg ma miejsce w sterylnych warunkach, przy zastosowaniu dedykowanych narzędzi.

Implant umieszczony jest w kości, w otworze zrobionym przy użyciu kalibrowanych wierteł. Następnie jest wkręcony z odpowiednią siłą. Finalnie otrzymuje się wzorowe efekty estetyczne. Po zabiegu klient jest dokładnie poinformowany o rekomendacjach pozabiegowych. Leczenie implantologiczne w Rodzinnym Centrum Stomatologii Citistom jest szczegółowo rozplanowane i indywidualnie dostosowane do każdego pacjenta.