Zdrowie

Wyspecjalizowane świadczenia medyczne z dziedziny ortopedii w Sports Medic

Doświadczenie specjalistów z dziedziny ortopedii którzy przyjmują w Sports Medic powoduje, że placówka taka jest z chęcią wybierana przez chorych mających kłopoty z narządem ruchu. Ortopedia Wrocław w takim miejscu zrealizowana jest też z wzięciem pod uwagę traumatologii. Obejmuje operacyjne leczenie stawów, kości i więzadeł. Lekarze traumatolodzy w kontakcie z chorymi sugerują się innowacyjnymi sposobami leczenia kontuzji i chorób. Ich duża wiedza i lata praktyki pozwalają na dostosowanie leczenia każdorazowo pod kątem wybranych pacjentów.

Operacje dotyczą zwykle: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy. Schorzenia w takiej placówce leczone są również z użyciem iPRF, głównie w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Zaliczają się do nich: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych a także kontuzje mięśni. W placówce mają też miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

Zabiegi z zakresu ortopedii wliczają się do trudnych zabiegów, z uwagi na to, że aparat kostno – stawowy jest skomplikowany. We wskazanej placówce chorzy nie muszą się z kolei czegokolwiek bać, ponieważ pracują w tym obiekcie specjaliści, jacy świetnie poradzą sobie z ich przypadkiem medycznym.

Wykwalifikowana kadra ma do dyspozycji innowacyjny osprzęt i wykonuje zabiegi z uwzględnieniem doniesień z zakresu ortopedii oraz traumatologii. Specjaliści, którzy pracują w tym miejscu specjalizują się też w kontuzjach osób uprawiających sport i osób, które preferują aktywny tryb życia. Na początku odbywa się diagnoza i leczenie chorób układu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni oraz kości. Doświadczeni ortopedzi zajmują się korygowaniem wad postawy, terapią wad rozwojowych narządu ruchu oraz przywróceniem go do maksymalnej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W placówce stosowane są innowacyjne metody leczenia i pacjenci mogą spodziewać się efektami leczenia.